Zostań ogarniaczem 2.0 + WYGRAJ KALENDARZ MO.MENT

Nie znam sekretu na noworoczne pomnożenie majątku. Ba, nie wiem nawet, jak zakochać się w 24h. Chętnie za to podzielę się moimi sprawdzonymi metodami na ogarnianie.

Nowy rok niesie swego rodzaju presję. Znajomi trąbią o nowych postanowieniach, wrzucają zdjęcia z siłowni i planują dalekie podróże. Klimat zmian wisi w powietrzu. To dobry moment, żeby podchwycić wszechobecny entuzjazm i ruszyć z tematem, który od dawna wisi ci nad głową.

Nie powiem ci, jak schudnąć osiem kilo w cztery dni. Nie znam też sekretu na noworoczne pomnożenie majątku. Ba, nie wiem nawet, jak zakochać się w 24h. Chętnie za to podzielę się moimi sprawdzonymi metodami na ogarnianie. Zrobienie porządku i wypracowanie dobrych nawyków podkręca efektywność i przynosi wiele korzyści.

 

#1 Inspiruj się

Warto zbudować swoją bazę treści, które nakręcają, motywują i inspirują. Dla jednego będą to wykłady TED, inny skorzysta z vlogów na youtubie. Dobrą robotę zawsze zrobią książki (tutaj lista moich must read), a jeśli szukasz bloga, który dobrze cię nastroi odwiedź ogarniacza Andrzeja.

#2 Znajdź najlepsze środowisko dla siebie

Zazdroszczę tym, którzy potrafią pracować w kawiarniach. Dla mnie ludzie i muzyka to rozpraszacze – wszystko trwa trzy razy dłużej, mimo pysznej kawy. Ja do pracy potrzebuje ciszy, więc idealne  miejsca to biblioteki. Te w Warszawie, są świetnie zaopatrzone w najnowsze tytuły, a dodatkowo panuje w nich atmosfera pracy. Przetestuj kilka opcji i znajdź najlepsze środowisko dla siebie.

Moje ulubione miejscówki to BUW i Biblioteka przy Koszykowej, mniam!

 

 

 

 

 

 

Post udostępniony przez Klaudia Górak👸🏼🇮🇹🇵🇱 (@klaxg)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Post udostępniony przez Weronika Kwiatkowska (@ladnezycie_com)

 

 

 

 

 

 

 

#3 Wody się napij, powietrza powdychaj

Nie można zapominać o tym, jak duży wpływ na produktywność mózgu ma ogólne samopoczucie i kondycja organizmu. Zamiast zarywać kolejne nocki i katować się zapałkami w oczach, daj sobie dzień oddechu. Nawet krótkie spacery i szklanka wody, zamiast trzeciego kubka kawy mogą zdziałać cuda.

 

 

 

 

 

 

Post udostępniony przez Weronika Kwiatkowska (@ladnezycie_com)

 

 

 

 

 

 

#4 Notuj

Naprawdę przeceniamy nasze głowy. Zaczęłam się już łapać, że w tych momentach, kiedy przelatuje mi myśl ‘spoko, będę pamiętać’ to chwila, w której muszę zacząć notować. Spontaniczne pomysły i kreatywne rozwiązania przychodzą w najmniej oczekiwanych sytuacjach. Uważam, że nawyk regularnego notowania to jedna z cenniejszych umiejętności, jaką można u siebie wypracować.

 

#5. Bądź oldskulowcem

Żyjemy w dobie smartfonów i wszechobecnej elektroniki. Myślę jednak, że wciąż te stare, sprawdzone metody są najlepsze.  Spraw sobie kalendarz i zobacz o ile prostsze staje się życie, gdy wszystkie istotne terminy spiszesz w jednym miejscu. Co więcej, masz pewność że nigdy się nie rozładuje. Jeśli brakuje Ci takiego narzędzia na ten rok – świetnie się składa. Dziś możecie wygrać na blogu funkcjonalny kalendarz mo.ment na 2018 rok! Ma naprawdę dużo miejsca na notatki, listy zadań i inspirujące cytaty na każdy miesiąc.

 

 

 

 

 

 

Post udostępniony przez Weronika Kwiatkowska (@ladnezycie_com)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Post udostępniony przez mo.ment (@moment.calendar)

 

 

 

 

 

 

 

Co zrobić, żeby stać się jego posiadaczem? Skomentuj post na Facebooku i napisz swój sposób na ogarnianie rzeczywistości – a nuż, Ty zostaniesz szczęśliwym ogarniaczem z kalendarzem mo.ment w garści 🙂

Podziel się!

Podobne artykuły