W oparach blue monday

Końcówka stycznia to moment weryfikacji noworocznych postanowień. W oparach blue monday zdajemy sobie sprawę, że choć nowy rok, to jednak starzy my. 

Dzisiejszy poranek dał mi coś więcej. Uświadomił mi, że czas zasuwa. Gotowi na luty? A za dwa mrugnięcia oczami na początek wiosny? Na zbyt szybko mijające wakacje? 

Intencjonalność. To słowo, które od dłuższego czasu chodzi mi po głowie. 

Jedno z największych kłamstw jakie słyszymy to to, że mamy czas. Niezależnie od tego czy zbliżasz się do 30stki, czy właśnie świętujesz swoje 18ste urodziny – wcale go nie masz. A z każdym kolejnym rokiem jeszcze bardziej będziesz sobie uświadamiać, jak bardzo się kurczy. 

Zdarza mi się frustrować moim life balancem. Okej, tak naprawdę to pojęcie w moim życiu nie istnieje. Albo jestem pracownikiem miesiąca, albo zalegam w łóżku. Albo jestem w trybie małego podróżnika, albo pozwalam sobie wszystkie weekendy w miesiącu spędzić w domu. Uwolniła mnie myśl o sezonach. Warto sobie uświadomić, w jakim obecnie się znajdujemy. Ta świadomość wpływa też na intencjonalność działań i podejmowanie decyzji. Jeśli wiem, że jestem w sezonie „czas na przyspieszenie kariery” to nie mogę się biczować za ubogie życie towarzyskie. Jeśli jest to sezon budowania relacji i wysyłania słodkich smsków po nocach, to nie mogę wypominać sobie, że nie jestem w stanie wstać rano na siłownie. 

Nie potrzeba nowego roku, żeby stworzyć biznesplan z samym sobą na kolejne miesiące. Warto zrobić to szczerze. Zapytać się siebie, co jest teraz najważniejsze. A potem trwać przy tej decyzji. Nie czuć wyrzutów sumienia z odrzucania zaproszeń na spotkania towarzyskie, które są tak naprawdę zlotem zombie wgapiających się w telefony. 

W nowym roku niech rządzi jakość. Godzinna kawa i patrzenie sobie w oczy zamiast nijakiego wieczoru. Skupienie na tym, co ważne i nie rozdrabnianie się na drobne. I intencjonalność. Świadome wybieranie tego, co w danym sezonie ważne i potrzebne. Bo nie da się mieć ciastka i go zjeść, ale to już chyba wiesz. 

Podziel się!

Podobne artykuły