MŁODZI – PIĘKNI – NIEZNISZCZALNI

Czasami widzę jak ludzie używają argumentu wieku, żeby dźgać innych i wytykać im ich braki. Co powiesz na to, żebyśmy sami zdecydowali co jest odpowiednie w naszym wieku?

Zapnij pasy, mam dla ciebie naprawdę mocną wiadomość – wszyscy umrzemy.

Przygotuj się na drugi strzał – nigdy już nie będziesz młodszy, niż w tym momencie.

Trzecie uderzenie – nie możemy nic zrobić, żeby to zatrzymać.

Jesteśmy bezbronni, jak dzieci. Załamany? Niepotrzebnie.

 

MŁODZI NIEZNISZCZALNI

Jest w nas, młodych ludziach, swego rodzaju arogancja wobec starszych. Bardzo głęboko wierzymy, że jesteśmy od nich lepsi. Jesteśmy przekonani, że jako pokolenie zajdziemy dalej, a oni starzy absolutnie nie rozumieją o co walczymy. Patrzymy na nich z politowaniem, a nawet ironicznym uśmieszkiem, gdy nie łapią tego, co dla nas oczywiste. Zuchwale twierdzimy, że sięgniemy po to, co dla nich było nieosiągalne.

 

MŁODOŚĆ, JAKO WARTOŚĆ SAMA W SOBIE

Moja babcia wielokrotnie z rozrzewnieniem wspomina swoje młode lata, zaklinając mnie, żebym cieszyła się każdym dniem. Przywołuje historie z młodości i pielęgnuje je w swojej pamięci, tak jakby były największą wartością w jej życiu.

Wiem, że dzisiaj, nie posiadając punktów odniesienia ciężko mi nadawać młodości przesadne znaczenie. Nie kładę się wieczorem do łóżka z myślą ‘Boże, jak dobrze jest być młodym człowiekiem’. Traktuje to jako pewnik i oczywistość.

Co więcej, nie tęsknie za starymi czasami. Gdybym miała możliwość wrócić do czasów matury, czy nawet poczciwego liceum, nie skorzystałabym z tej oferty. Nie chciałabym znów być zakompleksioną szesnastolatką z pryszczem na środku czoła. Lubię siebie dzisiaj, a nie zawsze tak było.

Pomijając kwestię pryszczy, fascynuje mnie to jak zmienia się moja głowa. Nie wymieniłabym się na młodsze ciało kosztem tego, co udało mi się poukładać w moim małym mózgu. Ba! Czasem, przede wszystkim w kontekście zawodowym, chciałabym być pewną siebie 30latką. Nie rozważam opcji powrotu do kolorowych, nastoletnich lat.

 

MAYE MUSK

Czuję się zainspirowaną postacią Maye Musk. To kobieta, która od pięciu dekad pracuje w modelingu, a jej syn Elon Musk to totalny kot – jest współzałożycielem PayPala i Tesla Motors. W wywiadach Maye podkreśla, że wiek jest jej siłą. Ile 69 letnich kobiet może tak powiedzieć?

Post udostępniony przez Maye Musk (@mayemusk)

 

Zastanawiające jak wiele osiągnęłyby kobiety, gdyby czas, który poświęcają na walkę ze zmarszczkami, zainwestowały w coś bardziej kreatywnego.

Co z tego, że masz idealną cerę i doskonałe wymiary, skoro nie można z tobą o niczym porozmawiać? Cóż za pożytek? Serio, jedz warzywa i gimnastykuj się co rano, a resztę czasu poświęć na fajne życie i stawanie się ciekawym człowiekiem.

 

WIEK TO NIE OBELGA

Czasami widzę jak ludzie używają argumentu wieku, żeby dźgać innych i wytykać im ich braki.

Czemu nie możesz się z kimś związać i wziąć kredytu na mieszkanie?’

‘Czy to normalne, że mając 25 lat szlajasz się nocami po mieście i stołujesz się w mcdonaldzie?’

‘Czy w twoim wieku nie wypadałoby mieć odpowiedzialnej pracy?’

 

Co powiesz na to, żebyśmy sami zdecydowali co jest odpowiednie w naszym wieku?

Jest taki moment, w którym ludzie zaczynają ukrywać przed znajomymi swój wiek na facebooku. Zostawiają datę, żeby nie ominęły ich urodzinowe uściski i cała masa kreatywnych życzeń, ale rocznik zostaje ich słodką tajemnicą. Co siedzi w twojej głowie, kiedy to robisz? Przed kim się ukrywasz i co chcesz schować? Siebie?

Wiek to nie obelga. Nie uciekniemy przed kalendarzem i pierwszymi zmarszczkami, które pojawiają się od zbyt ekspresyjnych wybuchów śmiechów.

Życie na pełnej nie jest zależne od twojego rocznika. Jeżeli razem ze zmarszczkami mimicznymi, twój mózg marszczy się od myślenia to wszystko idzie w dobrym kierunku.

 

 

Podziel się!

Podobne artykuły