Jedna kawa zmienia wszystko

Nie wierzę w przypadki. W moim życiu na pewno nie występują. Wierzę za to w dobrych ludzi, którzy pojawiają się na naszej drodze.

Poznałyśmy się w wakacje. Strasznie chciałam złapać z nią kontakt. Czasem tak mam. Znam kogoś z widzenia i czuje w kościach, że będziemy dobrymi ziomkami. Szukałam dobrego pretekstu. W końcu dosiadłam do jej stolika, kiedy kończyła jajecznicę i po prostu się przedstawiłam. Odetchnęłam z ulgą, gdy zamiast spojrzeć na mnie jak na dziwaka, uśmiechnęła się i pociągnęła rozmowę. Przez kolejnych kilka dni, złapałyśmy się kilka razy na kawę. Taka o, znajomość.

Kiedy kilka miesięcy później przyjechała do Warszawy, zadzwoniła i zapytała czy nie mam ochoty na kawę. Zawsze mam, więc się zgodziłam. Spotkałyśmy się w centrum, a ona entuzjastycznie opowiadała o nowym projekcie, nad którym właśnie pracowała. Ja byłam nieco mniej entuzjastyczna, bo moje projekty kłębiły się w notesach i mojej głowie. Czułam, że nie mam siły przebicia, żeby je zrealizować. I powiedziałam jej, o czym marzę. O tym, co jest dla mnie za duże, co śni mi się po nocach. A ona uśmiechnęła się pod nosem i otworzyła mi drzwi.

Jedna kawa zmieniła wszystko. Plany z notesów stały się rzeczywistością.

Nie wierzę w przypadki. W moim życiu na pewno nie występują. Wierzę za to w dobrych ludzi, którzy pojawiają się na naszej drodze. Uczę się, że warto mówić o tym, czego się chce. Sam świata nie zwojujesz.

Jedna kawa może zmienić wszystko. Łapie mnie za serce to, jak często inni wierzą w nas bardziej niż my sami. Wierzą i otwierają drzwi. Otwierają je, bo widzą w nas potencjał i błyszczące oczy, gdy opowiadamy o marzeniach. A zazwyczaj nie opowiadamy, bo trochę wstyd i co to kogokolwiek interesuje. Interesuje.

Umów się na kawę. Czasami zapętlamy się w przekonaniu, że jesteśmy małymi ludźmi. Że nasze wielkie marzenia już na zawsze zostaną w naszych notesach. Czujemy, że nigdy nie staniemy się tymi ludźmi, którymi chcemy się stać. Czasami jedna rozmowa może zmienić wszystko. Tak przykro byłoby obudzić się z tym poczuciem, że przegrałeś tylko, dlatego, że brakło odwagi, żeby spróbować.

Napij się kawy. Dziś, nie jutro.

Podziel się!

Podobne artykuły

Zostań ogarniaczem 2.0 + WYGRAJ KALENDARZ MO.MENT

Nie znam sekretu na noworoczne pomnożenie majątku. Ba, nie wiem nawet, jak zakochać się w 24h. Chętnie za to podzielę się moimi sprawdzonymi metodami na ogarnianie.

PS I love you

Słowo paradoks, które może znaczyć wszystko i nic. Słowo, które może przelecieć tysiące razy koło ciebie, a w jednym momencie potrafi trafić w sam środek serca i zmienić rzeczywistość.

Trzy myśli na 2018 rok

Lubię podsumowywać, zaczynać białe kartki i głośno marzyć. Patrząc na 2017 rok mam trzy przemyślenia, które mocno będą kształtować to co przede mną.

Co zrobić, żeby mieć święta, jak z reklamy coca – coli?

Napompowani wielkimi oczekiwaniami znów możemy się rozczarować. Miała być pachnąca choinka i radosne śmiechy, a jest sztuczne, zakurzone drzewko i obojętne spojrzenia.