Głowa pusta

Nie chce nasiąkać przekonaniami i niepotwierdzonymi faktami niczym gąbka. Chce widzieć ludzi jak puste kartki. Może znowu będę pluła sobie w brodę, bo przecież mówili i ostrzegali. A ja znów chciałam sprawdzić i wpadłam po kolana.

Są tacy ludzie, którzy wiedzą wszystko. Na bieżąco są z tym, kto z kim, gdzie i kiedy. Jedni są jak magnes na takie informacje – ludzie z luźnych lunchowych spotkań robią konfesjonał i zwierzają się z najintymniejszych historii. Inni szperają, nadsłuchują i prowadzą działania wywiadowcze – byle wiedzieć.

Później na różne sposoby zarządzają swoją bazą informacji. Jest grupa, która milczy jak zaklęta i ani siłą, ani przemocą nie wydobędziesz od nich smaczków. Niestety znaczna większość handluje na prawo i lewo mrocznymi tajemnicami. Przychodzą do ciebie z magiczną formułką na ustach ‘miałem nie mówić, ale …’. Wtedy trzy sekundy dzielą cię od tajemnej wiedzy, która zmieni twoje postrzeganie niektórych ludzi raz na zawsze.

 

Wybieram nie wiedzieć. Bo co mi da ta wiedza?

Kto z kim.

Kiedy i dlaczego.

Jak i po co.

Nie chce wiedzieć. Sztuka lubienia ludzi jest już wystarczająco trudna. Nowe informacje nie ułatwiają tego procesu.

Czysta głowa. Bez obciążeń. Bez wiedzy, która ściąga cię w dół. Nieświadomość. Mniej wiesz, lepiej śpisz.

Nie chce nasiąkać przekonaniami i niepotwierdzonymi faktami niczym gąbka. Chce widzieć ludzi jak puste kartki. Może znowu będę pluła sobie w brodę, bo przecież mówili i ostrzegali. A ja znów chciałam sprawdzić i wpadłam po kolana. Przewróciłam się i umorusałam, mimo że wszyscy wokół wiedzieli, jak to się skończy. Nie żałuję. Może się jeszcze pomylę 378138 razy. Mimo wszystko chce weryfikować sama i decydować czy umówimy się na kolejną kawę.

Nie mów do mnie. Milczmy. Pozwól mi spać spokojnie. Pozwól mi nie wiedzieć. Mieć pustą głowę i dobre intencje.

Podziel się!

Podobne artykuły