Co zrobić, żeby mieć święta, jak z reklamy coca – coli?

Napompowani wielkimi oczekiwaniami znów możemy się rozczarować. Miała być pachnąca choinka i radosne śmiechy, a jest sztuczne, zakurzone drzewko i obojętne spojrzenia.

Czego oczekujesz od nadchodzących świąt? Będzie działa się magia, a starszy, brodaty mężczyzna wskoczy przez komin z najnowszym iphonem zapakowanym w błyszczącą folię? Cała Twoja rodzina będzie się uśmiechała i pokazywała białe zęby, jak w reklamie coca- coli?

 

Świąteczna magia nie bierze się znikąd. Nie spływa niczym magiczny pył w grudniowy wieczór. Na tę magię się pracuje. Pracuje się codzienną troską, telefonami i zainteresowaniem. Podgrzewanie relacji raz na rok grozi katastrofą.

Napompowani wielkimi oczekiwaniami znów możemy się rozczarować. Znów może być po staremu. Miała być pachnąca choinka i radosne śmiechy, a jest sztuczne, zakurzone drzewko i obojętne spojrzenia.

Nie spodziewaj się fajerwerków, jeśli nie dbasz o małe rzeczy każdego dnia. Święta potrafią być, jak bolesny kop, pełen rozczarowań i niespełnionych oczekiwań. Wyszło jak zawsze.

A przecież święta mogą być na co dzień. Magia może dziać się każdego dnia. To nie choinka buduje atmosferę, tu nie chodzi o te migoczące światełka.

Święta to dobry czas, żeby zacząć na nowo. Czas, żeby się wylogować i popracować nad projektem rodzina. Jeśli o tym regularnie zapominasz, wcale nie będzie łatwo. Prościej włączyć maraton głupich komedii niż szczerze pogadać i spojrzeć sobie w oczy.

Nie jesteśmy już dziećmi – wiesz co to znaczy? To znaczy, że mam realny wpływ na kształt i atmosferę świąt. My też wprowadzamy nastrój. Łatwiej zachować się, jak nastolatek, rzucić się na kanapę i bezmyślnie gapić w telewizor. A jeśli choć odrobinę tęsknisz za tą magią, niech rodzina stanie się priorytetem, nie tylko w święta.

Może trzeba będzie zacisnąć zęby i po raz setny wysłuchać tej durnej historii z dzieciństwa. Może znów dostaniesz skarpety zamiast wymarzonego prezentu. Ale warto zawalczyć o tę magię. Uśmiechnąć się, jak w reklamie coca – coli. Być tam na miejscu, nie tylko ciałem. Niech dzieje się magia.

 

 

Podziel się!

Podobne artykuły

10 kroków do lepszego Instagrama

Nie trzeba być specjalistą od social mediów, żeby zauważyć, że Instagram rośnie w siłę i staje się bardzo ważną platformą do prezentowania swoich prac, kontaktu ze znajomymi… a coraz częściej także do sprzedaży - może więc warto w niego zainwestować?

Zjeść ciastko, mieć ciastko

Znów, chwile przed snem zadaję sobie pytanie czy można mieć wszystko. Bo przecież chcę wszystkiego. W półśnie znów próbuje zdecydować, co jest najważniejsze.

Co u Ciebie?

Najłatwiej być samotnym w tłumie - zgadnij czyja to wina i kto cię na nią faktycznie skazuje.