5 zasad udanych relacji.

Każdy marzy o szczęśliwym związku, takim na dobre i na złe, przyjaźni, która przetrwa największe trzęsienie ziemi, ale nie każdy jest gotowy nad tym pracować. Zasada jest prosta – bez pracy, nie ma kołaczy a to, co cenne wymaga wiele wysiłku. Jeżeli chcesz w swoim życiu doświadczać dobrych rzeczy, nie bój się w nie inwestować. Nie masz przekonania do złotych rad? W ramach eksperymentu przetestuj je na swojej dziewczynie lub przyjacielu przez najbliższy miesiąc. Satysfakcja gwarantowana lub zwrot pieniędzy.

#1 Bądź hojny.

Nie bój się ofiarować czasu i zainteresowania osobom, które są w Twoim życiu ważne. To zaskakujące jak wiele może znaczyć dla drugiej osoby Twoja obecność. Czasami poranny sms, półgodzinna kawa w trakcie pracowitego dnia i trzy słowa od serca zmieniają bieg wydarzeń. Są rzeczy, na których nie musisz oszczędzać – to właśnie jedna z nich.

#2 Stay gold.

Początki znajomości są ekscytujące. Każda rozmowa to źródło cennych informacji o drugiej osobie. Dowiadujesz się, że słucha takiej samej muzyki jak Ty, wow. Tak samo jak Ty nie znosi sushi, niesamowite! Dodatkowo też marzy o podróży dookoła świata, awww czy może być lepiej? Pojawia się jednak moment, w którym emocje opadają. Okazuje się, że ty polubiłaś sushi a on nadal marudzi, że jest niesmaczne i w sumie to nie jest takim księciem z bajki, na jakiego wyglądał. To czas, w którym musisz cofnąć się do początku i przypomnieć sobie, co Was połączyło. Sztuką jest być dla drugiej osoby interesującym, gdy znacie się wystarczająco długo, żeby odkrył Twoje słabe punkty. Nie zmieniaj się w nudziarza, który kręci się po domu w dziurawych skarpetach, zostań fajny.

#3 Brudy pierz tylko u siebie.

Kiedy pojawiają się problemy aż się prosi, żeby wezwać piętnaście najbliższych przyjaciółek i zapytać je o poradę. To błąd. Dobrze jest czasem zasięgnąć porady kogoś zaufanego, ale miasto nie musi huczeć od informacji, że chyba się z nim rozstajesz, bo znowu kupił tulipany zamiast róż. Daj drugiej stronie przywilej popełniania błędów ze świadomością, że zostaje to między Wami.

#4 Doceniaj to co masz, gdy przychodzi nowe.

Nawet gdy panuje w Twoim życiu towarzyska klęska urodzaju, nie pozwalaj sobie na zapominanie o starych przyjaźniach. Kiedy zaczepia Cię na fejsbuku blond piękność nie udawaj ataku amnezji, Twoja dziewczyna na to nie pójdzie. Nowe znajomości są super i przynoszą dużo dobrego do życia ale nie wyrzucaj do śmieci starych znajomych. Możesz się zdziwić jak wiele znaczy siła wspomnień.

#5 Mądrze rozwiązuj konflikty.

Wszystko trzeba robić z głową, nawet się kłócić. Kiedy padają ostre słowa nie wyciągaj przeterminowanych problemów. Wypominanie mu, że pół roku temu zapomniał o Waszej rocznicy w chwili ‘ożywionej dyskusji’ na temat tego, kto dzisiaj ugotuje obiad, nie przyniesie rozwiązania. W momencie, gdy emocje sięgają zenitu, a konstruktywne wnioski opuściły konwersacje po 3 minutach od jej rozpoczęcia dajcie sobie trochę luzu i wróćcie do tematu w spokojniejszych warunkach, nawet kosztem braku obiadu. Konflikty to nie jest czas na znajdywanie 75168 powodów na zakończenie tej znajomości, wręcz przeciwnie. Podejmij wysiłek, przypomnij sobie za co cenisz tą osobę i skup się na tym co dobre.

Podziel się!

Podobne artykuły