5 zasad udanych relacji.

Każdy marzy o szczęśliwym związku, takim na dobre i na złe, przyjaźni, która przetrwa największe trzęsienie ziemi, ale nie każdy jest gotowy nad tym pracować. Zasada jest prosta – bez pracy, nie ma kołaczy a to, co cenne wymaga wiele wysiłku. Jeżeli chcesz w swoim życiu doświadczać dobrych rzeczy, nie bój się w nie inwestować. Nie masz przekonania do złotych rad? W ramach eksperymentu przetestuj je na swojej dziewczynie lub przyjacielu przez najbliższy miesiąc. Satysfakcja gwarantowana lub zwrot pieniędzy.

#1 Bądź hojny.

Nie bój się ofiarować czasu i zainteresowania osobom, które są w Twoim życiu ważne. To zaskakujące jak wiele może znaczyć dla drugiej osoby Twoja obecność. Czasami poranny sms, półgodzinna kawa w trakcie pracowitego dnia i trzy słowa od serca zmieniają bieg wydarzeń. Są rzeczy, na których nie musisz oszczędzać – to właśnie jedna z nich.

#2 Stay gold.

Początki znajomości są ekscytujące. Każda rozmowa to źródło cennych informacji o drugiej osobie. Dowiadujesz się, że słucha takiej samej muzyki jak Ty, wow. Tak samo jak Ty nie znosi sushi, niesamowite! Dodatkowo też marzy o podróży dookoła świata, awww czy może być lepiej? Pojawia się jednak moment, w którym emocje opadają. Okazuje się, że ty polubiłaś sushi a on nadal marudzi, że jest niesmaczne i w sumie to nie jest takim księciem z bajki, na jakiego wyglądał. To czas, w którym musisz cofnąć się do początku i przypomnieć sobie, co Was połączyło. Sztuką jest być dla drugiej osoby interesującym, gdy znacie się wystarczająco długo, żeby odkrył Twoje słabe punkty. Nie zmieniaj się w nudziarza, który kręci się po domu w dziurawych skarpetach, zostań fajny.

#3 Brudy pierz tylko u siebie.

Kiedy pojawiają się problemy aż się prosi, żeby wezwać piętnaście najbliższych przyjaciółek i zapytać je o poradę. To błąd. Dobrze jest czasem zasięgnąć porady kogoś zaufanego, ale miasto nie musi huczeć od informacji, że chyba się z nim rozstajesz, bo znowu kupił tulipany zamiast róż. Daj drugiej stronie przywilej popełniania błędów ze świadomością, że zostaje to między Wami.

#4 Doceniaj to co masz, gdy przychodzi nowe.

Nawet gdy panuje w Twoim życiu towarzyska klęska urodzaju, nie pozwalaj sobie na zapominanie o starych przyjaźniach. Kiedy zaczepia Cię na fejsbuku blond piękność nie udawaj ataku amnezji, Twoja dziewczyna na to nie pójdzie. Nowe znajomości są super i przynoszą dużo dobrego do życia ale nie wyrzucaj do śmieci starych znajomych. Możesz się zdziwić jak wiele znaczy siła wspomnień.

#5 Mądrze rozwiązuj konflikty.

Wszystko trzeba robić z głową, nawet się kłócić. Kiedy padają ostre słowa nie wyciągaj przeterminowanych problemów. Wypominanie mu, że pół roku temu zapomniał o Waszej rocznicy w chwili ‘ożywionej dyskusji’ na temat tego, kto dzisiaj ugotuje obiad, nie przyniesie rozwiązania. W momencie, gdy emocje sięgają zenitu, a konstruktywne wnioski opuściły konwersacje po 3 minutach od jej rozpoczęcia dajcie sobie trochę luzu i wróćcie do tematu w spokojniejszych warunkach, nawet kosztem braku obiadu. Konflikty to nie jest czas na znajdywanie 75168 powodów na zakończenie tej znajomości, wręcz przeciwnie. Podejmij wysiłek, przypomnij sobie za co cenisz tą osobę i skup się na tym co dobre.

Podziel się!

Podobne artykuły

Nie znaczy nie

Bardzo długo nie mogłam zrozumieć statystyk, które wskazywały na to, że większość ofiar przemocy seksualnej dobrze zna swoich oprawców. Przecież gwałcili i obmacywali obleśni faceci w ciemnych uliczkach, a nie nasi wyperfumowani i dobrze ubrani koledzy.

Dobro ma się dobrze + KONKURS z mo.ment!

Wierzę w bezinteresowność. Chce wierzyć, że ma się co najmniej tak samo dobrze jak korupcja, nieuczciwi ludzie i przemoc domowa. Wciąż spotykam ludzi, którzy są aniołami.

Dekolt do pasa, rozporek do połowy uda.

To uwalniające, kiedy zrozumiesz, że najbardziej atrakcyjna możesz być w golfie. To przychodzi z czasem, kiedy znasz już swoje ciało, ale znasz też sztuczki. Masz świadomość, że nogi to twój atut, ale nie musisz nimi załatwiać biznesów z płcią przeciwną.