#1 Ładnie w Warszawie: na kawę

1136 Views 2 komentarze
na_kawe

GREEN CAFE NERO

Jak odróżnić warszawiaka od turysty? Zobacz co pije. Turyści dzielnie wspierają imperium Starbucksa. Z kolei warszawiak wskaże, że jego ulubiona sieciówka to Green Cafe Nero. Nie będę dyskutować o smaku kawy – dla mnie jest okej, a ile ludzi tyle gustów. To co urzeka mnie w ich kawiarniach, to lokalizacje, których nie powstydziłyby się topowe knajpy, jak i wystrój – w każdej inny, ale bez potrzeby udowadniania sobie nawzajem, która jest najlepsza.

Gdzie? W wielu lokalizacjach w Warszawie. Moje ulubione:

ŚRÓDMIEŚCIE / ul. Szpitalna 5

                            Rondo ONZ

                           ul. Nowy Świat 53

 

EMESEN

Może to książki, może to kawa. Kawiarnia ukryta w przestrzeniach Muzeum Sztuki Nowoczesnej kusi swoim klimatem. Wchodząc z głośnej i zakorkowanej ulicy, aż chce się odetchnąć – tam można. Alternatywne kawy i jeszcze bardziej alternatywne książki na wyciągnięcie ręki, żyć nie umierać.

Gdzie?

ŚRÓDMIEŚCIE/ ul.Pańska 3

 

PAŃSTWOMIASTO

Na Muranowie nie brakuje smacznych lokalizacji. Ta wygrywa tym, że jest czymś więcej niż kawiarnią. Państwomiasto to miejsce na lunchową posiadówkę, poobiednią kawę i wieczornego drinka. Co więcej, jest to przestrzeń eventowa, gdzie regularnie odbywają się spotkania, na których chce się bywać.

Gdzie?

MURANÓW / ul. Andersa 29

 

MOKO

Maleńka kawiarnia na Mokotowie złapała mnie za serce, dzięki prawdopodobnie najbardziej uśmiechniętemu bariście w stolicy. To bardziej punkt szybkiego, kofeinowego tankowania, niż miejsce do posiadówek. W ich codziennej ofercie znajdują się wybitne wypieki, które patrzą na mnie profilu Moko na instagramie, kusząc, żeby zmienić trasę do domu.

Gdzie? 

MOKOTÓW / ul. Malczewskiego 6 

 

ETNO CAFE

Jedno z najnowszych i najmilszych zaskoczeń na warszawskim, kawowym szlaku. Niepozorne z zewnątrz, bardzo przyjemne wewnątrz. Tapeta we wzorzyste papugi, dzikie palmy i pyszna kawa jako wisienka na torcie. Piszę o Etno, jednocześnie marząc o tym, żeby pozostało takie nieodkryte jak dotychczas – nie(stety) tak się nie dzieje z dobrymi kawiarniami.

 

 

Gdzie? 

ŚRÓDMIEŚCIE / ul. Marszałkowska 87

 

STOR

Strasznie lubię to miejsce. Może to kwestia pysznego latte, może zastawy, w której ją podają, a może poczucie, że na chwilę uciekłam z Warszawy. Mimo, że w tej jednej z ładniejszych kawiarni na Powiślu nie zawsze znajdziesz miejsce, żeby usiąść, wciąż mam ochotę ryzykować i sprawdzać.

Gdzie?

POWIŚLE / ul.Tamka 33

 

PALMIER

Pierwsze wejście do Palmiera zawsze powoduje efekt ‘wow’. Nie odkryłam jeszcze w stolicy zbyt wiele miejsc, z takim wystrojem. Wiem, że nie każdy będzie czuł się komfortowo w tym miejscu – przepych i blichtr mogą onieśmielać i przytłaczać. Ale jeśli szukasz wyjątkowego miejsca, do którego warto ubrać tę nową sukienkę – to jest to.

 

Gdzie?

ŚRÓDMIEŚCIE / ul. Żurawia 6/12

 

FAT WHITE COFFEE

W życiu chodzi o coś więcej, niż o kawę. Na przykład o miłego baristę, który ci ją serwuje w poniedziałkowy, deszczowy poranek lub dziesięciu wydziaranych typków, dbających o swoje rasowe brody, w pomieszczeniu obok. Minimalistyczny wystrój, spokój i dobra kawa – to idealne połączenie, żeby przewietrzyć głowę.

Gdzie?

MURANÓW / ul. Andersa 6

 

COFEINA CAFE

Dwupoziomowa kawiarnia, tętniąca życiem za dnia, wieczorem staje się przyjemnym miejscem na relaks. Wtedy opuszczają ją studenci pobliskiej politechniki, a na piętrze rozkładają się ludzie grający w planszówki i czytający książki. 

Gdzie?

ŚRÓDMIEŚCIE / ul. Polna 54

 

MAŁO? Sprawdź jeszcze to: 

KAFKA

Gdzie?

POWIŚLE / ul.Oboźna 3

 

FABRYCZNA

Gdzie?

POWIŚLE / ul.Fabryczna 28

 

MINISTERSTWO KAWY

 

Post udostępniony przez âme (@stporrima)

Gdzie?

ŚRÓDMIEŚCIE / ul. Marszałkowska 35

 

DOBREGO KAPUCZINI KOCHANI <3 

 

  • Karodiet

    Jeszcze Rekaks, Relax, Hałas, Juice Press People, Nancy Lee, Mokotuff 😀 <3

    • Weronika Kwiatkowska

      Dużo tych pysznych miejsc w stolicy i za to ją kocham <3